Twitter

Twitter

Rewolucyjny mikroblog

Zalety

  • Łatwy i prosty w użyciu
  • Twórca nowego sposobu komunikacji
  • Szybkie i łatwe przesyłanie wiadomości do szerokiego grona znajomych
  • Doskonałe narzędzie do odkrywania gorących tematów jakimi żyje świat

Wady

  • Stosunkowo często możliwe przerwy w działaniu
  • Najciekawsze informacje i osoby do obserwowania komunikują się po angielsku

Doskonały
9

Twitter to serwis umożliwiający założenie mikrobloga. Aby przekazać najważniejsze informacje, nie potrzebujemy przecież więcej niż 140 znaków.

Twitter dokonał rzeczy, która udaje się tylko nielicznym serwisom internetowym. Twitter stworzył zupełnie nową formę komunikacji. Do czasu jego powstania w końcu 2006 roku nikt nie pomyślał, że można wysyłać znajomym informacje o tym co właśnie robimy lub dzielić się ciekawym linkiem, zdjęciem czy wideo korzystając przy tym tylko ze 140 znaków. Ograniczenie w długości wiadomości było celowym zabiegiem. Po pierwsze do wyrażenia najważniejszych rzeczy tyle znaków wystarczy, a po drugie dzięki temu możemy aktualizować naszego bloga wysyłając SMS.

Dostęp do serwisu Twitter przez stronę WWW jest tylko jednym ze sposobów jego wykrzystania. Nie koniecznie najpopularniejszym, czy też najwygodniejszym. Powstało wiele aplikacji działających w telefonach komórkowych, dodatków do przeglądarek lub samodzielnych aplikacji desktopowych. Niemniej jednak korzystanie z serwisu Twitter przez przeglądarkę internetową nie powoduje u użytkownika żadnych nieprzyjemności. Z łatwością możemy dodawać osoby, których wpisy chcemy śledzić, publikować retweet czyli przesłać dalej interesujące informacje opublikowane przez kogoś innego, tworzyć grupy użytkowników i wiele innych czynności.

Twitter stał się popularny od kiedy wielcy amerykańscy celebryci i politycy tacy jak Britney Spears iBarack Obama zaczęli go używać. Twitter w przekładzie na język polski jeszcze nie powstał. Dla tych, którzy wolą komunikować się mowie ojczystej stworzono polski serwis Blip.

Twitter to znakomity serwis do komunikacji ze znajomymi z całego świata oraz rozsyłania i czytania aktualnych informacji. Jest jednym z największych serwisów społecznościowych na świecie, a jego popularność cały czas rośnie.

Najczęściej pobierane Blog na web-apps

Więcej
Twitter

Wypróbuj

Twitter

Opinie użytkowników o Twitter